Szczecin

+48 797-366-101 

Montaż klimatyzacji w lokalu gwarantuje lokatorom wiele korzyści. Klimatyzacje do domu skutecznie ochładzają pomieszczenie, ale również mogą pomóc w ogrzaniu go w chłodnym okresie. Klimatyzacja oczyszcza również powietrze, które dostaje się do pomieszczenia. Poprawny montaż oraz systematyczny serwis klimatyzacji gwarantuje poprawne, oraz długotrwałe działanie klimatyzacji w domu i biurze. 

Serwis klimatyzacji Stargard 

Unia Europejska prowadzi działania, które mają na celu zmniejszenie emisji substancji szkodliwych do warstwy ozonowej. Przepisy UE w prawie polskim regulowane były ustawą o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

Jedynie fachowcy posiadający świadectwo kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje kontrolowane, mogą wykonać próbę szczelności układu oraz wypełnić klimatyzator czynnikiem. Firma Green Motion posiada certyfikat przedsiębiorcy wydany przez Urząd Dozoru Technicznego na podstawie wieloletniego doświadczenia z zakresu serwisu klimatyzacji oraz ich montażu.

Montaż klimatyzacji Szczecin należy rozpocząć od sprawdzenia, czy elementy nie są uszkodzone. Posiadając wszystkie niezbędne części oraz narzędzia, możemy rozpocząć instalację. Fachowcy z serwisu klimatyzacji w Stargardzie powinni posiadać również miarkę, poziomicę, ołówek oraz ustalić miejsce mocowania.

Instrukcja montażu klimatyzacji zawiera informacje o niezbędnych odstępach, jakie należy zachować pomiędzy urządzeniem a sufitem i podłogą, a zamocowanie klimatyzacji ułatwi wspornik, który powinien znajdować się w zestawie. Wszystkie te elementy są niezbędne do poprawnej instalacji klimatyzacji do domu. Oczywiście mogą być Państwo pewni, że podczas montażu klimatyzacji, każdy z naszych pracowników posiada swoje narzędzia, zatem nie ma konieczności zakupu żadnych dodatkowych materiałów.

Serwis klimatyzacji Stargard 

Nie tylko montaż klimatyzacji, ale również poprawny serwis klimatyzacji jest bardzo ważnym elementem jej użytkowania. Jego zaniedbanie prowadzi do spadku jakości chłodzenia oraz awarii, dlatego bardzo istotne jest, by przynajmniej dwa razy w roku zadbać o serwis klimatyzacji, którym powinni zająć się specjaliści.

Nasza firma Green Motion działa na rynku od wielu lat, oferujemy usługi z zakresu instalacji, serwisu oraz konsultacje z zakresu klimatyzacji w Szczecinie, Stargardzie, Przecławiu oraz na terenie województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. 

Klimatyzacja dla każdej przestrzeni

W obecnych czasach, gdy lato jest coraz cieplejsze, wiele osób nie potrafi poradzić sobie z temperaturą, która rośnie również w domu. W tym momencie przychodzimy do Was z pomocą i oferujemy klimatyzację do domu dostępną dla każdego. Jeśli zależy Ci na komforcie życia i nie lubisz się męczyć w upalne dni, to skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci najlepsze rozwiązanie, zgodne z Twoimi oczekiwaniami i możliwościami. 

Jakie warunki powinna spełniać klimatyzacja?

Decydując się na montaż klimatyzacji chcemy, aby nasze życie stało się prostsze, dlatego dobieramy urządzenie, które w największym stopniu spełni nasze oczekiwania. Nawiązując współpracę z firmą Green Motion, mogą Państwo liczyć na pomoc w doborze odpowiedniej klimatyzacji, aby spełniała podstawowe warunki, takie jak:

  • cicha praca,
  • energooszczędność
  • bezpieczeństwo dla zdrowia
  • dostarczenie komfortu związanego ze sprawnym funkcjonowaniem nawiewu powietrza.

Jak działa klimatyzacja? 

Sposób działania klimatyzatora w dużej mierze uzależniony jest od jego rodzaju. Jednak zbudowane są na podobnym schemacie. Każdy klimatyzator posiada dwa wymienniki ciepła. Jednym z nich jest parownik, który umieszczony jest w wewnętrznej części klimatyzatora, z kolei w zewnętrznej części mamy do czynienia ze skraplaczem. Dodatkowo każdy klimatyzator składa się ze sprężarki, zaworu rozprężnego oraz wentylatorów. Taka budowa zapewnia bezpieczną oraz komfortową działalność klimatyzacji w domu. Substancją krążącą między parownikiem i skraplaczem jest gaz, który pobiera ciepło z parownika i przenosi je do części zewnętrznej klimatyzacji. W ten sposób skutecznie możemy chłodzić pomieszczenie.

Jak wygląda montaż klimatyzacji? 

Decydując się na montaż klimatyzacji, należy pamiętać, że jest to proces kilkuetapowy. Jednak, żeby służyła nam dobrych parę lat, należy uzbroić się w cierpliwość i nie przyspieszać całego procesu. W takim momencie warto zaufać specjalistom, którzy znają się na tym najlepiej.

KROK 1

Ko ntakt z przedstawicielem i wybór miejsca na klimatyzator

W tym momencie przedstawiciel, po wcześniejszym umówieniu terminu, przyjeżdża do Twojej nieruchomości. W trakcie spotkania pyta o to, czego oczekujesz od klimatyzacji, jak duży zasięg powinna mieć dystrybucja powietrza oraz zajmuje się wstępną wyceną.

KROK 2

Montaż części wewnętrznej

To moment, w którym po uzgodnieniu wszelkich szczegółów rozpoczyna się montaż klimatyzacji. W zależności od tego, jaki klimatyzator został przez Ciebie wybrany. Jeśli zdecydują się Państwo na klimatyzator na ścianie, zostanie on umieszczony na odpowiednim stelażu, a następnie w wyznaczonym miejscu zostaną wywiercone otwory na przewody gazowe i elektryczne

KROK 3

Montaż części zewnętrznej

Kiedy klimatyzator został zamontowany w mieszkaniu, należy teraz zamontować część, z której będzie skraplać się pochłonięte powietrze. Jest to etap prac wykonywanych na zewnątrz budynku, na stabilnym i wytrzymałym stelażu.

KROK 4

Próba szczelności, wykonanie próżni i napełnienie czynnikiem

Przed pozostawieniem klimatyzacji na Twój użytek wykonujemy próbę szczelności oraz próżnię w przewodach gazowych tak byś zawsze czuł się bezpiecznie, a klimatyzacja do domu działała według najwyższych standardów. 

KROK 5

Szkolenie użytkowników klimatyzacji

Aby klimatyzacja działała z wysoką skutecznością, oferujemy szkolenie po zakończeniu prac montażowych, tak byś potrafił korzystać ze wszystkich funkcji klimatyzacji.

KROK 6

Serwis klimatyzacji 

Musisz pamiętać, że sprzęt, którego się używa, potrzebuje kontroli, dlatego warto umówić się na regularny serwis. W trakcie serwisu sprawdzimy, czy twój klimatyzator działa, jak powinien, a w razie konieczności naprawimy wszelkie usterki oraz wyczyścimy go.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji do domu skontaktuj się z nami. Gwarantujemy rzetelność oraz terminowość.

NAPISZ DO NAS